KONTAKT

Adresa:

Stredná zdravotnícka škola,

Kukučínova 40,

041 37 Košice

Sekretariát školy:

055 / 622 1216 (telefón aj fax)

055 / 623 4418

Email:

szskosice@kukucinka.sk

 

Viac kontaktov ..

27. okt. 2014 - Administrator Systemu
15. dec. 2014 - Administrator Systemu

Vyhrali sme v súťaži o virtuálnu anatomickú učebňu

16. máj 2019 sa zapísal do dejín SZŠ na Kukučínovej ulici v Košiciach ako významný medzník. Zástupcovia spoločnosti Samsung, Svet zdravia, Pro Care a Virtual Medicine prestrihli pásku na najmodernejšej učebni v škole a takto symbolicky odovzdali do užívania virtuálnu učebňu anatómie.


Kukučínka začala snívať svoj sen o modernej učebni, keď sa žiackym súťažným videom zapojila do súťaže o virtuálnu učebňu. V silnej konkurencii ďalších zdravotníckych škôl zmobilizovala sily, aby sa v online hlasovaní dostala medzi postupujúce do finále. Žiaci i pedagógovia v snahe o realizáciu sna šírili informácie o VAU medzi priateľmi, známymi, susedmi a intenzívne prežívali obdobie hlasovania. Sen sa stal reálnejším, keď sa po online hlasovaní Kukučínka dostala medzi päť postupujúcich škôl. „Šanca na úspech bola reálna, lebo škola má bohatú históriu, kvalitných absolventov, spolupracuje so zdravotníckymi zariadeniami, ponúka možnosť štúdia vo viacerých odboroch denného i externého štúdia,, každoročne sa zapája do súťaže Florence roka, asistent v akcii, pomáha pri súčinnostných cvičeniach,“ uviedla riaditeľka školy PhDr. A. Hencovská.


Sen sa stal skutočnosťou. V súťaži o virtuálnu anatomickú učebňu  komisia určila za víťaza SZŠ na Kukučínovej ulici v Košiciach.  Projekt VAU zaradil školu medzi  tri najmodernejšie zdravotnícke školy na Slovensku. „Virtuálna učebňa anatómie umožní študovať anatómiu ľudského tela v 3D a podporí tak názornosť vyučovania základného predmetu pre odbory praktická sestra, masér, diplomovaná všeobecná sestra, diplomovaný fyzioterapeut,  zdravotnícky záchranár a sanitár,“ povedala riaditeľka školy a zároveň dodala: „ Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí podporili našu snahu o modernizáciu vzdelávania na SZŠ Kukučínova v Košiciach.“

Napísali o nás:

VUC KE

ProCare

v Zdravotníctve